  • ECE-A1CKS100I
ECE-A1CKS100I
advertisement
Manufacturer No:
ECE-A1CKS100I
HK JDW NO:
590-ECE-A1CKS100I
Datasheet:
ECE-A1CKS100I
Description:
KS 10μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 28mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 2.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 14671
Step5Bar-code shipping tag
ECE-A1CKS100I
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    KS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    28mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Ripple Current @ Low Frequency
    28mA @ 120Hz
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm