  • ECEC2GB221CB
ECEC2GB221CB
advertisement
Manufacturer No:
ECEC2GB221CB
HK JDW NO:
590-ECEC2GB221CB
Datasheet:
ECEC2GB221CB
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 1.1A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECEC2GB221CB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Leakage Current
    0.88994mA
  • Ripple Current
    1.1A
  • Tan Delta
    0.15
  • ESR
    754 mΩ
  • Diameter
    25mm
  • Height
    45mm