  • ECEC2GP681EX
ECEC2GP681EX
advertisement
Manufacturer No:
ECEC2GP681EX
HK JDW NO:
590-ECEC2GP681EX
Description:
680μF Capacitor 20% Bulk 3A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECEC2GP681EX
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    268mOhm
  • Leakage Current
    1.56461mA
  • Ripple Current
    3A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm