  • ECH-S1394JZ
ECH-S1394JZ
advertisement
Manufacturer No:
ECH-S1394JZ
HK JDW NO:
590-ECH-S1394JZ
Datasheet:
ECH-S1394JZ
Description:
ECHS(Z) 0.39μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECH-S1394JZ
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.413W 20.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    19.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.795 20.20mm