  • ECH-U1H273GX5
ECH-U1H273GX5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H273GX5
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECH-U1H273GX5
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
ECHU(X) Series 50 V 0.027 uF ±2 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H273GX5
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Packaging
    Digi-Reel?
  • Series
    ECH-U(X)
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.027μF
  • Family
    Film Capacitors
  • Voltage Rating - DC
    50V