  • ECH-U1H683JX9
ECH-U1H683JX9
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H683JX9
HK JDW NO:
590-ECH-U1H683JX9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
Description:
ECH-U(X) 0.068μF Film Capacitor ±5% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 50V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked PCB, Surface Mount
Quantity:
In Stock : 5357
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H683JX9
    Select All
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    3.3mm
  • Case Code (Metric)
    6041
  • Case Code (Imperial)
    1913
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Voltage
    50V
  • Life (Hours)
    500 hours
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm
  • Length
    4.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    ECH-U(X)
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%