  • ECH-U1H821GB5
ECH-U1H821GB5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H821GB5
HK JDW NO:
590-ECH-U1H821GB5
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H821GB5
Description:
SMD FILM CAP 820 PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H821GB5
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    ECH-U(B)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    PPS
  • Voltage
    50V
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm