  • ECH-U1H823JB9
ECH-U1H823JB9
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1H823JB9
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECH-U1H823JB9
Package:
1913
Datasheet:
ECH-U1H823JB9
Description:
ECH-U 82nF Film Capacitor 5% 1913 SMD/SMT 50V-DC Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1H823JB9
  • Package / Case
    1913
  • Series
    ECH-U
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.3mm
  • Height
    2mm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    3.3mm