  • ECJ-0EB1H332K
ECJ-0EB1H332K
advertisement
Manufacturer No:
ECJ-0EB1H332K
HK JDW NO:
590-ECJ-0EB1H332K
Datasheet:
ECJ-0EB1H332K
Description:
ECJ 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECJ-0EB1H332K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm