  • ECMT1V2017H-2R0-R
ECMT1V2017H-2R0-R
advertisement
Manufacturer No:
ECMT1V2017H-2R0-R
HK JDW NO:
232-ECMT1V2017H-2R0-R
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CHOKE COMMON MODE 2.0MH THT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECMT1V2017H-2R0-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ECMT1V20
  • Size / Dimension
    0.768" L x 0.768" W (19.50mm x 19.50mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    80mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.5A
  • Inductance @ Frequency
    2 mH @ 1 kHz
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    250V
  • Height (Max)
    0.669" (17.00mm)