  • ECO-S1JA222BA
ECO-S1JA222BA
advertisement
Manufacturer No:
ECO-S1JA222BA
HK JDW NO:
590-ECO-S1JA222BA
Datasheet:
ECO-S1JA222BA
Description:
TS-HA 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ECO-S1JA222BA
    Radial, Can - Snap-In
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TS-HA
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2200μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    128mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.11687mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.3A @ 100kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm
  • Length
    35mm