  • ECO-S2DP681DA
ECO-S2DP681DA
advertisement
Manufacturer No:
ECO-S2DP681DA
HK JDW NO:
590-ECO-S2DP681DA
Datasheet:
ECO-S2DP681DA
Description:
Cap Aluminum 680uF 200V 20% (30 X 30mm) 10mm 0.268 Ohm 2680mA 3000 hr 85C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECO-S2DP681DA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    TS-UP
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Resistance
    268mOhm
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    268mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.10635mA
  • Ripple Current
    2.68A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.68A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.752A @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    15 %
  • Diameter
    30mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm