  • ECOS2DA471BB
ECOS2DA471BB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2DA471BB
HK JDW NO:
590-ECOS2DA471BB
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 1400mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2DA471BB
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.91mA
  • Ripple Current
    1400mA
  • Tan Delta
    0.91
  • Diameter
    22mm
  • Length
    40mm