  • ECOS2DP331DL
ECOS2DP331DL
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2DP331DL
HK JDW NO:
590-ECOS2DP331DL
Datasheet:
ECOS2DP331DL
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 1A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2DP331DL
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    603mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.77071mA
  • Ripple Current
    1A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Height
    20mm
  • Length
    20mm