  • ECOS2FA121AA
ECOS2FA121AA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2FA121AA
HK JDW NO:
590-ECOS2FA121AA
Description:
120μF Capacitor 20% Bulk 750mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2FA121AA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    315V
  • Reference Standard
    IEC384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.58327mA
  • Ripple Current
    750mA