  • ECOS2GP751EZ
ECOS2GP751EZ
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2GP751EZ
HK JDW NO:
590-ECOS2GP751EZ
Description:
750μF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2GP751EZ
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    750μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    35mm
  • Length
    20mm