  • ECOS2PA271AA
ECOS2PA271AA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2PA271AA
HK JDW NO:
590-ECOS2PA271AA
Description:
270μF Capacitor 20% Bulk 1100mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2PA271AA
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Reference Standard
    IEC384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.66136mA
  • Ripple Current
    1100mA