  • ECOS2PB821BA
ECOS2PB821BA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2PB821BA
HK JDW NO:
590-ECOS2PB821BA
Datasheet:
ECOS2PB821BA
Description:
TS-HB 820μF Capacitor 20% Bulk 2000mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2PB821BA
    Bulk
  • Series
    TS-HB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.15254mA
  • Ripple Current
    2000mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    50mm