  • ECOS2PP821DB
ECOS2PP821DB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2PP821DB
HK JDW NO:
590-ECOS2PP821DB
Description:
820μF Capacitor 20% Bulk 2750mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2PP821DB
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.15256mA
  • Ripple Current
    2750mA
  • Diameter
    30mm
  • Length
    30mm