  • ECOS2TA101BA
ECOS2TA101BA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2TA101BA
HK JDW NO:
590-ECOS2TA101BA
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 690mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2TA101BA
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.326Ohm
  • Ripple Current
    690mA
  • Diameter
    22mm
  • Height
    35mm
  • Length
    35mm