  • ECOS2TP681EX
ECOS2TP681EX
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2TP681EX
HK JDW NO:
590-ECOS2TP681EX
Description:
680μF Capacitor 20% Bulk 3A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2TP681EX
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    268mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.5349mA
  • Ripple Current
    3A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Length
    50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%