  • ECOS2VA101BA
ECOS2VA101BA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2VA101BA
HK JDW NO:
590-ECOS2VA101BA
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 690mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2VA101BA
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Reference Standard
    IEC384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • Ripple Current
    690mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    30mm