  • ECOS2WA221DA
ECOS2WA221DA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WA221DA
HK JDW NO:
590-ECOS2WA221DA
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 1A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WA221DA
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    678mOhm
  • Ripple Current
    1A
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm
  • Length
    40mm