  • ECOS2WB331DB
ECOS2WB331DB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WB331DB
HK JDW NO:
590-ECOS2WB331DB
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 1.38A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WB331DB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    502mOhm
  • Ripple Current
    1.38A
  • Diameter
    30mm
  • Height
    50mm
  • Length
    50mm