  • ECOS2WB391EB
ECOS2WB391EB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WB391EB
HK JDW NO:
590-ECOS2WB391EB
Description:
390μF Capacitor 20% Bulk 1.55A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WB391EB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    425mOhm
  • Ripple Current
    1.55A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    45mm
  • Length
    45mm