  • ECOS2WP331EA
ECOS2WP331EA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WP331EA
HK JDW NO:
590-ECOS2WP331EA
Datasheet:
ECOS2WP331EA
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 2.01A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WP331EA
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    553mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.15607mA
  • Ripple Current
    2.01A
  • Diameter
    35mm
  • Height
    40mm
  • Length
    40mm