  • ECOS2WP820BB
ECOS2WP820BB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WP820BB
HK JDW NO:
590-ECOS2WP820BB
Datasheet:
ECOS2WP820BB
Description:
82μF Capacitor 20% Bulk 830mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WP820BB
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.022Ohm
  • Ripple Current
    830mA
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Length
    30mm