  • ECQ-B1H224JF3
ECQ-B1H224JF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B1H224JF3
HK JDW NO:
590-ECQ-B1H224JF3
Datasheet:
ECQ-B1H224JF3
Description:
ECQ-B(F) 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B1H224JF3
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.236W 11.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm