  • ECQ-B2682JF
ECQ-B2682JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-B2682JF
HK JDW NO:
590-ECQ-B2682JF
Datasheet:
ECQ-B2682JF
Description:
ECQ-B(F) 6800pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 200V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-B2682JF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-B(F)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.177W 11.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm