  • ECQ-E10274KF
ECQ-E10274KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E10274KF
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E10274KF
Package:
Radial
Datasheet:
ECQ-E10274KF
Description:
270nF Film Capacitor 10% Radial Radial 1kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E10274KF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV