  • ECQ-E10333KFB
ECQ-E10333KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E10333KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E10333KFB
Description:
ECQ-E(F) 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E10333KFB
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.256W 21.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    8326
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    21mm
  • Width
    6.5mm