  • ECQ-E10683KF
ECQ-E10683KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E10683KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E10683KF
Description:
ECQ-E(F) 0.068μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E10683KF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.335W 21.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    17.5mm
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    8333
  • Height
    18mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    21mm
  • Width
    8.5mm