  • ECQ-E1105KFB
ECQ-E1105KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1105KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E1105KFB
Description:
ECQ-E(F) 1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1121
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1105KFB
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4726
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    12mm
  • Width
    6.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.264W 12.00mmx6.70mm
  • Tolerance
    ±10%