  • ECQ-E1183KFA
ECQ-E1183KFA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1183KFA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E1183KFA
Description:
18nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1183KFA
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    12.5mm