  • ECQ-E12223JF
ECQ-E12223JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12223JF
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E12223JF
Datasheet:
ECQ-E12223JF
Description:
ECQ-E(F) 22nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12223JF
  • Tolerance
    5%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    17.5mm
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    15mm
  • Length
    21mm
  • Width
    7mm