  • ECQ-E1225KFA
ECQ-E1225KFA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1225KFA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E1225KFA
Description:
2.2μF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1225KFA
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5mm