  • ECQ-E12392JFB
ECQ-E12392JFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12392JFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E12392JFB
Description:
ECQ-E(F) 3900pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12392JFB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.256W 15.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE AC (V):125
  • HTS Code
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Size Code
    6126
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    6.5mm