  • ECQ-E1564JFA
ECQ-E1564JFA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1564JFA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E1564JFA
Description:
560nF Film Capacitor 5% Radial Radial 100V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1564JFA
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm