  • ECQ-E1685KFB
ECQ-E1685KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1685KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E1685KFB
Description:
ECQ-E(F) 6.8μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1685KFB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.354W 26.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    0m
  • Height Seated (Max)
    0.925 23.50mm
  • Length
    26mm
  • Width
    9mm