  • ECQ-E2153RKF
ECQ-E2153RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2153RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E2153RKF
Datasheet:
ECQ-E2153RKF
Description:
Cap Film 0.015uF 250V PET 10% (10.3 X 4.4 X 12.5mm) Radial 7.5mm 105C Ammo Pack
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2153RKF
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.173W 10.30mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4117
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    4.4mm