  • ECQ-E2154KF9
ECQ-E2154KF9
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2154KF9
HK JDW NO:
590-ECQ-E2154KF9
Datasheet:
ECQ-E2154KF9
Description:
ECQ-E(F) 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2154KF9
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.236W 10.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.622 15.80mm