  • ECQ-E2823KB
ECQ-E2823KB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2823KB
HK JDW NO:
590-ECQ-E2823KB
Datasheet:
ECQ-E2823KB
Description:
ECQ-E(B) 0.082μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 823
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2823KB
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.213W 7.90mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3121
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.378 9.60mm
  • Width
    5.4mm