  • ECQ-E2823KS
ECQ-E2823KS
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2823KS
HK JDW NO:
590-ECQ-E2823KS
Datasheet:
ECQ-E2823KS
Description:
ECQ-E(K) 0.082μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 15764
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2823KS
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECQ-E(K)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.197W 12.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.0038mm