  • ECQ-E2824U121
ECQ-E2824U121
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2824U121
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E2824U121
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
820nF Film Capacitor Radial 250V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2824U121
  • Package / Case
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    250V