  • ECQ-E4334KF
ECQ-E4334KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4334KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E4334KF
Datasheet:
ECQ-E4334KF
Description:
ECQ-E(F) 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized
Quantity:
In Stock : 7544
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4334KF
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.626 15.90mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.276W 18.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%