  • ECQ-E4473JFX
ECQ-E4473JFX
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4473JFX
HK JDW NO:
590-ECQ-E4473JFX
Datasheet:
ECQ-E4473JFX
Description:
ECQ-E(F) 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4473JFX
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C