  • ECQ-E4823KFW
ECQ-E4823KFW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4823KFW
HK JDW NO:
590-ECQ-E4823KFW
Description:
ECQ-E(F) 0.082μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 842
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4823KFW
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.228W 12.00mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    11.9888mm
  • Width
    5.7912mm