  • ECQ-E6154JF3
ECQ-E6154JF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6154JF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E6154JF3
Datasheet:
Description:
ECQ-E(F) 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6154JF3
    Select All
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    7330
  • Height Seated (Max)
    0.803 20.40mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.295W 18.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V