  • ECQ-E6334KFB
ECQ-E6334KFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6334KFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E6334KFB
Datasheet:
Description:
Cap Film 0.33uF 630V PET 10% (26 X 7.8 X 22mm) Radial 15mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6334KFB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.307W 26.00mmx7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    26mm
  • Width
    7.8mm