  • ECQ-E6393KF3
ECQ-E6393KF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6393KF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E6393KF3
Datasheet:
Description:
ECQ-E(F) 0.039μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6393KF3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.236W 12.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    4724
  • Height Seated (Max)
    0.724 18.40mm
  • Length
    12mm
  • Width
    6mm